Wizyta studyjna

Dnia 26.02.2019 w ramach realizacji projektu „Dobry Zawód – Fajne Życie  - popularyzacja kształcenia zawodowego w woj. podlaskim”  organizowanego przez Stowarzyszenie Białostockiego Obszaru Funkcyjnego, uczniowie klasy  III gimnazjum uczestniczyli w wizycie studyjnej w przedsiębiorstwie  KarT, oraz Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Białymstoku. Wizyta była świetną okazją  do zapoznania się z ofertą szkoły zawodowej jako szkoły nowoczesnej, innowacyjnej, stwarzającej możliwości rozwoju i otrzymania „ dobrej pracy” przez młodzież. Opiekunami wyjazdu byli: pedagog- Joanna Szmurło oraz wychowawca klasy III gimnazjum- Dariusz Dąbrowski

Poezja Jana Pawła II

„Nad Twoją białą mogiłą
Białe życia kwitną kwiaty-
-o ileż lat to już było
Bez Ciebie - o – duchu skrzydlaty”
„Emilii, matce mojej”, Jan Paweł II

Poezja św. Jana Pawła II – to kolejny tytuł gazetki poświęconej Naszemu Patronowi Szkoły. Był On człowiekiem wybitnie utalentowanym, posługiwał się wieloma językami, pisał książki i wiersze. Przytaczając kilka utworów Papieża chcemy poznać jego poezję, zainteresować nią młodzież i dzieci oraz od tej strony poznać św. Jana Pawła II. Gazetkę wykonała p. I. Gosk

Czytaj więcej: Poezja Jana Pawła II

Grypa czy przeziębienie?

Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Zarówno grypa, jak i popularne przeziębienie, to choroby wirusowe. Charakteryzują się one podobnymi objawami, dlatego ważne jest, aby potrafić odróżnić błahą infekcję od grypy, która nierozpoznana lub niewyleczona może doprowadzić do wystąpienia groźnych powikłań.

Przekazujemy Państwu ulotkę informacyjną, pozwalającą odróżnić objawy grypy od przeziębienia. ULOTKA INFORMACYJNA

 

Podziel się sercem

W dniu 14 lutego odbył się w naszej szkole kiermasz walentynkowy "Podziel się sercem". Dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli nie zabrakło ciekawych drobiazgów, które można było wylosować. Zebrane na kiermaszu pieniądze zostały przekazane na cel charytatywny. Organizatorami kiermaszu był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami. Galeria zdjęć

Ogólnopolska kampania "Dobrze Cię widzieć"

Ogólnopolska kampania społeczna „Dobrze cię widzieć” realizowana jest  w ramach projektu „Bezpieczna droga”. Celem kampanii jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do szkoły i ze szkoły. Towarzyszy jej pięć wartości:

  • Wiedza – dotycząca zasad uczestnictwa w ruchu drogowym.
  • Świadomość – poznanie konsekwencji nieprzestrzegania tych reguł.
  • Odpowiedzialność – zrozumienie, że zachowanie pieszego na drodze wpływa nie tylko na jego życie i bezpieczeństwo, ale równie mocno dotyka pozostałych uczestników ruchu drogowego.
  • Gotowość – bycie odpowiednio wyekwipowanym i umiejętność przystosowania się do zmian w sytuacji na drodze.
  • Życzliwość – zrozumienie, że wszyscy uczestniczy ruchu drogowego mają wspólny cel – sprawne przemieszczenie się z punktu A do punktu B – który łatwiej osiągnąć przy wzajemnym pozytywnym nastawieniu.

W ramach tego projektu 14 lutego 2019 r. nasi uczniowie klas I-VIII otrzymali kamizelki odblaskowe.

Program współfinansowany jest przez Fundusz Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości RP, a jej ambasadorem popularny aktor – Cezary Pazura.