Święto Patrona Szkoły 2019

„Przyszedł do nas od Boga, przyniósł nadzieję, miłość i wiarę,
Rozbudził w nas to, co najszlachetniejsze,
Dodał sił w trwaniu niezłomnym,
Łagodził niepokoje, uciszał rozterki, wskazał drogę".

Ze wzruszeniem i dumą wspominamy dzień, w którym Papież Jan Paweł II, niekwestionowany autorytet, wychowawca naszych czasów, wielki przyjaciel dzieci i młodzieży, został patronem naszej szkoły. Już tradycją jest, że w dniu Jego urodzin przypominamy życie i działalność Ojca Świętego. Bardzo kochał młodzież i często się z nią spotykał. Kierował do nich słowa trudne, stawiał przed nimi wysokie wymagania, wytyczał cele. Jednak młodzież nie zniechęcała się. Trwała przy "swoim Papieżu".

Czytaj więcej: Święto Patrona Szkoły 2019

Kolonie letnie

Zbliżają się wakacje i najwyższy czas aby pomyśleć o letnim wypoczynku. Dla miłośników leniuchowania na plaży mamy propozycję kolonii letnich w ośrodku wczasowo-kolonijnym ZIBI w Jastrzębiej Górze koło Władysławowa. Termin 26 lipca – 6 sierpnia.

Czytaj więcej: Kolonie letnie

Gazetka - Nasz Patron

"W Wadowicach, mieście małym, wyrósł człowiek tak wspaniały.
Pierwszy Polak - Papież Świata, który przeżył piękne lata.
Kochał wszystkich zatroskanych, biednych, smutnych, roześmianych".
                                                                       A. Czech, "Wielki Polak"
Nasz Patron - to tytuł gazetki, którą wykonaliśmy, aby upamiętnić nadanie naszej szkole  imienia      św. Jana Pawła II. Był on i jest największym autorytetem moralnym współczesnego świata, także i naszym. Jan Paweł II swoją osobą, swoim słowem, podróżami  oraz miłością do każdego człowieka zmienił oblicze świata. Dlatego staramy się przybliżać Jego przesłania, bardziej je poznawać i rozumieć.

Czytaj więcej:  Gazetka - Nasz Patron

Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć

W dniu dzisiejszym tzn. 16 maja, odwiedził naszą szkołę mobilny gabinet dentystyczny, tzw. dentobus. Wielu uczniów miało możliwość skorzystania z bezpłatnych świadczeń stomatologicznych. Miła Pani doktor sprawiła, że badanie było przyjemne i całkowicie bezbolesne. Nawet dla tych, którym w gabinecie usunięto mleczny ząbek ;)

Czytaj więcej: Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć

Święto Patrona - zaproszenie

W dniu 17 maja 2019 r. o godz. 11.40 w Szkole Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Zawadach odbędzie się uroczysta akademia z okazji Święta Patrona Szkoły w dniu Jego urodzin, na którą zapraszają uczniowie wraz z opiekunami   p. I. Gosk, p. K. Pelc i  p. I. Ludkiewicz.