Podziękowania uczennicom kl. VIII b

Serdecznie dziękujemy uczennicom klasy VIII B Kindze i Kamili  za zaangażowanie   w życie szkoły. Siostry  Czarnowskie wykonały przepiękne portrety pisarzy polskich: Marii Konopnickiej, Adama Mickiewicza, Henryka Sienkiewicza  i Juliusza Słowackiego. Talent uczennic będą podziwiały obecne i przyszłe pokolenia uczniów naszej szkoły.

Galeria prac

Marsz Niepodległości 2019

Rocznica odzyskania niepodległości to doskonały czas do świętowania. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły udali się z tej okazji na Marsz Niepodległości ulicami Zawad. Maszerowali niosąc biało-czerwone flagi i śpiewając pieśni patriotyczne. W szkole była też okazja do zrobienia zdjęcia w ramce w barwach narodowych. Na korytarzu zorganizowany został kącik patriotyczny.

Akademia z okazji Święta Niepodległości 2019

12 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie przygotowali program artystyczny, który miał przypomnieć trudną historię Polski, wzbudzić refleksje oraz radość  z życia w wolnym i niepodległym kraju.  Wiersze i pieśni patriotyczne pozwoliły zrozumieć uczucia tych, którzy walczyli o niepodległość. Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii.

Galeria zdjęć z uroczystości

Dzięki uprzejmości Rodzica udostępniamy krótki filmik z akademii.

filmik 1

POLSKA JEST MATKĄ SZCZEGÓLNĄ

"Od zaufania zbudowanego na prawdzie,
zależy przyszłość Ojczyzny".
                                       św. Jan Paweł II
"Polska jest Matką szczególną" to tytuł kolejnej gazetki, którą wykonaliśmy, aby podkreślić jak ważna dla św. Jana Pawła II była Ojczyzna. Bardzo kochał swój kraj.  Wielokrotnie podkreślał to w swoich wypowiedziach. Podczas drugiej papieskiej pielgrzymki do Polski powiedział: "Polska jest Matką, która wiele wycierpiała i wciąż na nowo cierpi. Dlatego ma prawo do miłości szczególnej".

Czytaj więcej: POLSKA JEST MATKĄ SZCZEGÓLNĄ

Szkoła do hymnu

8 listopada 2019 r. wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".
Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wspólnie, o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewali cztery zwrotki hymnu narodowego. Wcześniej wspólnie śpiewaliśmy inne pieśni patriotyczne.