Spotkanie z absolwentką szkoły, Agnieszką Łaską

We wtorek 14.02.2018r. naszą szkołę odwiedziła absolwentka Agnieszka Łaska, która przyjechała w celu promocji swojej już drugiej książki pt.”Zapach wanilii”. Pierwsza książka jej autorstwa pt. „Magiczna tajemnica” została wydana jeszcze podczas nauki Agnieszki w naszym gimnazjum. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie klasy 7, II gimnazjum oraz III gimnazjum. Każdy z zaciekawieniem słuchał historii powstawania drugiej powieści. Agnieszka opowiedziała, skąd wziął się pomysł na fabułę książki i o tym, jak wyglądał cały proces drukarski i wydawniczy. Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji z autorką i zadawali jej wiele pytań. Absolwentka z wielką dumą i ekscytacją dzieliła się swoimi odczuciami na temat spełniania marzeń, przekonywała uczniów, że powinni stawiać sobie cele i do nich dążyć bez względu na przeszkody. Pod koniec spotkania każdy z obecnych mógł dostać zakładkę do książki ze specjalnym autografem pisarki i zamienić z nią parę słów osobiście. Agnieszka poprosiła również o pamiątkowe zdjęcie z uczestnikami spotkania.  (Klaudia Wądołowska kl. 3 gimnazjum)

Ekowalentynki w naszej szkole

W dniach 12 – 28 lutego 2018 r. w ramach VIII edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „EkoWalentynki – czyli kochamy recykling” zainaugurujemy akcję, rozdając w naszej placówce lizaki w kształcie serca w zamian za przynoszone zużyte baterie oraz drobny zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Papież Podróżnik

"Choć przyszło mi żyć w oddali, to jednak nie przestaję czuć się synem tej ziemi i nic co jej dotyczy nie jest mi obce"                                                                                                                                     św. Jan Paweł II, Starachowice, 31.05.1997r.

Papież Podróżnik - to kolejna gazetka jaka pojawiła się w naszej szkole przy tablicy upamiętniającej Patrona. Staramy sie przedstawiać różne sfery Jego życia, aby lepiej Go poznać. Święty Jan Paweł II odbył wiele podróży do różnych zakątków świata. Dzięki Niemu Polska zmieniła swoje oblicze. Stała się znana na świecie. Byłeś, jesteś i będziesz dla nas Wielkim Autorytetem - będziemy zawsze z Tobą.                                                                                                   Gazetkę wykonała p. I. Gosk.

DYSKOTEKI WALENTYNKOWE

W dniach 7 i 8 lutego 2018r. odbyły się w naszej szkole dwie dyskoteki walentynkowe. W pierwszej uczestniczyli uczniowie klasy VII szkoły podstawowej oraz klas II i III gimnazjum. Drugiego dnia tańczyły klasy IV - VI szkoły podstawowej. Podczas obu dyskotek wszyscy przybyli  doskonale się bawili tańcząc w rytm ulubionej muzyki. Tradycyjnie też nie zabrakło licznych atrakcji.

Zapraszamy do galerii: Dyskoteka kl. VII i gimnazjum         Dyskoteka k. IV-VI

W karnawale same bale

W karnawale idziemy na bale. Każde dziecko duże, małe lubi bale w karnawale.

16 stycznia 2018 r., uczniowie klasy 2- zorganizowali przedstawienie pt. W karnawale same bale. Uczniowie przygotowali rekwizyty i dekoracje. Następnie zaprosili młodszych kolegów, aby zaprezentować im swoją twórczośc. Na koniec wspólnie zatańczyli.  GALERIA ZDJĘĆ