NOWY ROK SZKOLNY Z NASZYM PATRONEM

Wiek Wasz jest porą życia najbardziej korzystną dla zasiewów i przygotowania gruntu pod przyszłe zbiory(...) Przykładajcie się do nauki z wielkim zapałem. Uczcie się poznawać coraz to nowe przedmioty. Wiedza bowiem otwiera horyzonty i sprzyja duchowemu rozwojowi człowieka. Prawdziwie wielki jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć."                                                                                                                                                                                                  św. Jan Paweł II
W roku szkolnym 2019/2020 również pragniemy poznawać naukę i przesłania św. Jana Pawła II oraz starać się wcielać je w życie. Już we wrześniu wykonaliśmy gazetkę: „Trzeba pamiętać o nieustannej wdzięczności za ten dar, jakim jest dla człowieka drugi człowiek”. Ta myśli Naszego Patrona jest wciąż aktualna i powinniśmy kierować się nią w życiu codziennym.
Gazetkę wykonała p. I. Gosk.

Osiemdziesiąta rocznica walk pod Wizną

W niedzielę 8 września uroczyście uczczono pamięć kapitana Władysława Raginisa i jego załogi, którzy złotymi zgłoskami zapisali się w historii polskiego oręża. Ci bohaterscy żołnierze dzielnie bronili przejścia w kierunku Białegostoku przed nacierającym 40-sto tysięcznym korpusem generała Guderiana. W miejscowości Góra Strękowa odbyła się msza polowa za poległych. Wśród przybyłych delegacji i pocztów sztandarowych nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszej szkoły. Po nabożeństwie złożono kwiaty na mogiłach Raginisa i jego zastępcy por. Stanisława Brykalskiego. Cześć ich pamięci!  GALERIA ZDJĘĆ

Narodowe Czytanie nowel 2019

W ramach akcji Narodowe Czytanie ogłoszonej przez prezydenta Polski Andrzeja Dudę 6 września 2019 r. zorganizowaliśmy  w naszej szkole czytanie „Nowel polskich”. Uczniowie klas IV – VII zapoznali się z treścią dwóch nowel: Marii Konopnickiej „Dym” i Henryka Sienkiewicza „Sachem”. 

Galeria zdjęć

.

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2 września 2019 r. rozpoczął się nowy rok szkolny 2019/2020. Uczniowie, rodzice i nauczyciele uczestniczyli w mszy św. w Kościele p.w. Przemienienia Pańskiego w Zawadach.

Oficjalną część w szkole rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Następnie głos zabrała pani dyrektor Iwona Słomczewska, która serdecznie powitała przybyłych na uroczystość gości, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, rodziców, uczniów, a szczególnie tych, dla których dzisiejsze spotkanie było pierwszą uroczystością w naszej szkole.

Na zakończenie pani dyrektor życzyła wszystkim dużo zdrowia, wytrwałości, a także sukcesów w nauce i pracy. Po części oficjalnej uczniowie udali się do klas na spotkania z wychowawcami.

Galeria zdjęć