Jan Paweł II a Stefan Wyszyński

„Człowieka trzeba mierzyć
miarą serca”
                  św. Jan Paweł II
„Jan Paweł II a Stefan Wyszyński” to kolejny tytuł gazetki upamiętniającej Naszego Patrona. Przedstawiliśmy relacje jakie łączyły Prymasa Tysiąclecia i Papieża Karola Wojtyłę. Wielokrotnie nasz Papież podkreślał to w swoich wypowiedziach. Mówił, że gdyby nie było Kardynała Wyszyńskiego to i Jego nie byłoby na stolicy Apostolskiej. Jan Paweł II po latach powiedział „Nie zapomnę słów, które w dniu 16 października 1978... wypowiedział do mnie Prymas Tysiąclecia w momencie, gdy zbliżała się decyzja konklawe: „Jeśli wybiorą, proszę nie odmawiać". Bardzo mi wówczas pomógł. Mogłem odpowiedzieć na pytanie zadane mi po wyborze: "przyjmuję" ”. Gazetkę wykonała p. I. Gosk.

Nasze wolontariuszki na 28 Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 12 stycznia odbył się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wzorem ubiegłych lat wzięli w nim udział uczniowie naszej szkoły. Tym razem wolontariuszkami były uczennice klasy VIII a i VIII b: Kamila Czarnowska, Kinga Czarnowska, Justyna Oleksiej, Milena Jałbrzykowska, Oliwia Kossakowska, Joanna Żmijewska, Natalia Kulikowska, Malwina Popławska, Paulina Wądołowska i Wiktoria Kapica. Dziewczęta tego dnia kwestowały w Białymstoku. Opiekę nad wolontariuszkami sprawowała p. Renata Konopka

Dzień Babci i Dziadka 2020

Dzień Dziadków to ważne wydarzenie w naszej szkole, szczególnie dla najmłodszych uczniów. Z niecierpliwością wyczekują oni na wizytę swoich Dziadków i doskonale się do niej przygotowują. W tym roku, już 17 stycznia odbyło się wspólne świętowanie. Dziadkowie nie zawiedli i jak co roku licznie przybyli na uroczystość. Swoje występy przedstawiły przedszkolaki, 5 i 6 latki  oraz klasy I-III. Były wierszyki, piosenki i tańce, a także wspomnienia dawnych lat. Dziadkowie zostali obdarowani słodyczami przez dyrekcję szkoły, otrzymali też upominki od swoich wnuków.

Wspólne kolędowanie

Okres Bożego Narodzenia to doskonały czas na kolędowanie. Staropolskim obyczajem uczniowie klasy II i IV kolędowali z gwiazdą. Odwiedzili Bank Spółdzielczy i Urząd Gminy. Spotkali się z pracownikami tych instytucji i wspólnie zaśpiewali znane kolędy oraz pastorałki. Uczniowie kolędowali też w szkole, odwiedzili sekretariat, gabinet dyrektora oraz swoich kolegów i koleżanki. Klasa II kolędowała również na spotkaniu z rodzicami a następnie udała się do Domu Pomocy Społecznej w Strękowej Górze.  Wraz z podopiecznymi dzieci śpiewały kolędy i wręczyły drobne upominki. Za wspólnie spędzony czas uczniowie zostali obdarowani słodyczami. Zespół kolędniczy przygotowała p. Renata Konopka i p. Emilia Chowańska.