100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Po 123 latach zaborów nasz kraj odzyskał suwerenność. 11 listopada 2018 r. to dzień szczególny – setna rocznica odzyskania niepodległości. Ten wyjątkowy dzień uczciliśmy 9 listopada 2018 r. uroczystą akademią. Recytacja wierszy polskich poetów, patriotyczne pieśni i historia tych, którzy walczyli o wolność,  niewątpliwie uświadomiły uczniom wartość tego święta oraz były piękną lekcją patriotyzmu.

Nad przebiegiem przedstawienia czuwali:  p. S. Wądołowski, p. I. Ludkiewicz i zespół.

Rekord Dla Niepodległej

W piątek 9 listopada o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły i zaproszeni goście wspólnie odśpiewali czterozwrotkowy hymn narodowy, bijąc tym samym Rekord Dla Niepodległej – akcji, ogłoszonej przez Minister Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

#RekordDlaNiepodległej

Żółty jesienny liść

"Żółty jesienny liść", to tytuł przedstawienia jakie dnia 31 października, wspólnie zaprezentowali młodszym i starszym kolegom, uczniowie klasy II i III wraz z wychowawczyniami p. Hanną Stypułkowską i p. Barbara Dąbrowską. Spektakl miał na celu ukazanie piękna jesiennej  przyrody, życia mieszkańców lasu oraz znaczenia warzyw i owoców dla naszego zdrowia. W zabawny, a czasem poważny sposób dzieci odegrały swoje role, przeplatając je piosenkami. Każdy miał również przygotowany odpowiedni strój i rekwizyty. Młodzi aktorzy znakomicie zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne. Podziękowania składamy również Rodzicom za zaangażowanie się w pomoc dzieciom i przygotowanie rekwizytów. Galeria zdjęć

To jest moja matka - Ojczyzna.

"Mówię do Was i za Was"
św. Jan Paweł II, 1983r.
Święty Jan Paweł II, Nasz Patron bardzo kochał swój kraj. Troszczył się o niego i o Polaków. Świadczą o tym słowa, które padły podczas pielgrzymki do Polski na placu Piłsudskiego: "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!"  (VI 1979r.). Mottem drugiej pielgrzymki do Ojczyzny były słowa: "Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno Moja!". Nie możemy zapomnieć tego, co Ojciec Święty zrobił dla Polski, dlatego aby upamiętnić Jego zaangażowanie w sprawy naszego kraju,  z okazji setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przygotowana została gazetka  pod hasłem: "To jest moja matka - Ojczyzna".
Gazetkę wykonała p. I. Gosk.

Wyjazd na Łysą Górę

Porządkowanie terenu wokół zbiorowej mogiły, zapalenie zniczy oraz wspólna minuta ciszy         i chwila zadumy.

W ten sposób dnia 31 października 2018r. uczniowie naszej szkoły oraz przedstawiciele SU uczcili pamięć pomordowanych w czasie II wojny światowej mieszkańców Zawad i Laskowca. Galeria zdjęć