Spotkanie autorskie

Uczniowie naszej szkoły z klas I – III zostali zaproszeni na spotkanie autorskie z Grzegorzem Kasdepke, laureatem Nagrody imienia Kornela Makuszyńskiego (za książkę "Kacperiada..."), dwukrotnym zdobywcą Nagrody Edukacyjnej XXI (za książki "Co to znaczy..." oraz "Bon czy ton"), autorem bestsellerów wielokrotnie honorowanych laurami ( "Horror, czyli skąd się biorą dzieci", "Rózga", cykl książek o Kubie i Bubie). Autor barwnie i z humorem opowiadał o swojej twórczości, czytał ciekawe fragmenty ze swoich książek, zachęcając tym samym do ich przeczytania w całości. Mówił o tym, jak powstają jego książki, skąd czerpie pomysły, jak wygląda jego warsztat pisarski. Następnie poprosił zebranych o pytania. Dzieci interesowało niemalże wszystko: plany na przyszłość, jakie książki czytał w dzieciństwie, początki drogi pisarskiej nawet wiek autora. Na koniec spotkania nastąpiła długo oczekiwana chwila, czyli rozdanie autografów. Spotkanie z  Grzegorzem Kasdepke przebiegło w miłej, wesołej i pełnej humoru atmosferze.