Zabawa andrzejkowa

Andrzejki to dzień jedyny w swoim rodzaju. Tego dnia – zgodnie z tradycją – św. Andrzej uchyla rąbka tajemnicy wszystkim pannom i za sprawą znaków i wróżb podpowiada, kiedy wyjdą za mąż, kim będzie przyszły wybranek i jak go znaleźć. Kiedyś wróżby andrzejkowe odprawiane były wyłącznie przez młode panny, dziś to przede wszystkim dobra zabawa dla wszystkich. 
W środę 20 listopada w Szkole Podstawowej odbyła się zabawa andrzejkowa, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. W tym dniu wróżyli sobie wszyscy uczniowie. Przepowiednie dotykały różnych tematów. Najczęściej dotyczyły uczuć, przyszłych zawodów, sytuacji materialnej czy postępów w nauce. Śmiechom i zabawie nie było końca. Podczas dyskoteki uczniowie mogli podejść do stolików wróżbitów, przed którymi zgromadziły się tłumy chętnych poznać swoją przyszłość. Wróżono z kart, odkrywano kubki, pod którymi ukryte były małe przedmioty symbolizujące rychły ożenek, zakup auta czy bogactwo. Wszyscy doskonale się bawili na parkiecie i tańczyli w rytm ulubionej muzyki serwowanej przez uczniów klasy V. Nad bezpieczeństwem dzieci podczas zabawy czuwali wychowawcy. 
Zabawa była przednia. Szkoda, że ten czas tak szybko minął…