JAN PAWEŁ II - WIELKI AUTORYTET

"Brońmy się przed pozorami miłości,
nie miłujemy słowem i językiem,
ale czynem i prawdą"
                                    Św. Jan Paweł II, Rzym 1979r.

Osiemnasty maja to data urodzin św. Jana Pawła II, a zarazem Święto Patrona naszej szkoły. W tym dniu odbyła się uroczysta akademia pod hasłem "JAN PAWEŁ II - WIELKI AUTORYTET", którą przygotowali uczniowie klasy Va, Vb i VI Szkoły Podstawowej oraz kl. II Gimnazjum pod przewodnictwem p. I. Gosk, p. B. Żmijewskiej oraz p. K. Pelc.
Poprzez śpiew i recytację poezji i prozy przypomnieliśmy najciekawsze momenty z życia Ojca Świętego oraz Jego przesłania skierowane do nas. W ten sposób oddaliśmy hołd naszemu Patronowi. W akademii wzięli udział: Wójt Gminy Zawady, Sekretarz, Skarbnik, Dyrektor Biblioteki, Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej, Przewodniczący Rady Gminy, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice,  dyrekcja, nauczyciele, dzieci i młodzież.

Myśli i przesłania  Jana Pawła II są dla nas drogowskazami, którymi staramy sie kierować w swoim życiu.

"Człowieka trzeba mierzyć miarą serca"
                                Św. Jan Paweł II, Sopot 1999r.

Odchodząc zostawił nam przedziwny testament: "Ja jestem zadowolony i wy też bądźcie". Możemy jedynie domyślać się, z czego tak bardzo cieszył sie Karol Wojtyła w tych dniach. Przez 27 lat niezmordowanie kontynuował bieg wiary, przemierzając wszystkie kontynenty siał ziarno słowa Bożego w glebę świata. Nadszedł dzień, gdy bieg ukończył, Jego misja została wypełniona i za to go bardzo kochamy.