Wizyta w teatrze

26 listopada 2013 r. uczniowie klas VI, V i IV wybrali się do Teatru Dramatycznego im. A. Węgierki w Białymstoku na spektakl „Momo”, czyli osobliwą historię o złodziejach czasu i dziecku, które zwróciło ludziom skradziony czas.
Wyjazd nastąpił punktualnie o godzinie 9.00. Podróż minęła bez problemów, w miłej atmosferze. W teatrze uczniowie zajęli miejsca na balkonie i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie przedstawienia.
Widowisko, które obejrzeli uczniowie, było adaptacją powieści Michaela Endego. „Momo” to opowieść dla dzieci, młodzieży i rodziców. Dotyka jednego z najważniejszych problemów współczesności – braku czasu. Ponure postaci w uniformach odbierały ludziom cenne minuty, godziny, całe lata i niszczyły relacje międzyludzkie, przez co wszyscy wokół stawali się samotni i smutni. Walkę z Pożeraczami Czasu podjęła bezdomna dziewczynka, mieszkająca w ruinach amfiteatru – Momo. Wspierały ją postaci mityczne: Mistrz Hora, strażnik czasu, i wierny mu żółw Kasjopeja, którzy pokazują jej, że źródłem czasu jest rytmiczne bicie ludzkiego serca.
Gościnnie w spektaklu wystąpili tancerze z grupy Fair Play Crew, którzy zaskarbili sobie u uczniów pełną sympatię za fantastyczną harmonię taneczną i precyzję ruchową.
Po skończonym przedstawieniu wszyscy udali się do autobusu i wrócili do szkoły. Na miejsce przybyli około godziny 13.00. Obejrzana przez uczniów sztuka z pewnością wzbogaciła doświadczenia artystyczne młodych odbiorców i zachęciła do częstszego odwiedzania teatru.