Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć

W dniu dzisiejszym tzn. 16 maja, odwiedził naszą szkołę mobilny gabinet dentystyczny, tzw. dentobus. Wielu uczniów miało możliwość skorzystania z bezpłatnych świadczeń stomatologicznych. Miła Pani doktor sprawiła, że badanie było przyjemne i całkowicie bezbolesne. Nawet dla tych, którym w gabinecie usunięto mleczny ząbek ;)

Wszyscy wiemy, że zdrowe zęby to nie tylko sprawa estetyki. Nieleczona próchnica wpływa na stan całego organizmu. Obecność szkodliwych bakterii w jamie ustnej sprawia, że dzieci mogą być bardziej podatne np. na choroby serca. Jeżeli próchnicą dotknięte są mleczaki, to istnieje duże ryzyko, że również zęby stałe będą zaatakowane chorobą. Regularna profilaktyka pozwala zapobiegać poważnym problemom w przyszłości.

Ci uczniowie, którzy w dniu dzisiejszym nie mieli możliwości skorzystania z badania w dentobusie, będą mogli zrobić to w poniedziałek 20 maja od godziny 8.00. Warunkiem koniecznym jest dostarczenie karty stomatologicznej podpisanej przez rodzica. Podczas badania rodzic może być obecny, ale nie jest to niezbędne. Kartę można wydrukować ze strony internetowej szkoły oraz można ją otrzymać w sekretariacie.

Zachęcamy do udziału w badaniu.

"Żeby zdrowe zęby mieć trzeba tylko chcieć"