Konkurs "Bożonarodzeniowa gazetka"

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko okazja do składania życzeń, ale też do wyjątkowego  przystrajania klas i wykonania pięknych gazetek. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą gazetkę bożonarodzeniową. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. W salach pojawiły się oryginalne gazetki  oraz dekoracje okien i drzwi, które zostały ocenione przez przedstawicieli SU.

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej: Konkurs "Bożonarodzeniowa gazetka"

Konkurs na najpiękniejszą gazetkę

W związku z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą gazetkę. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. W salach pojawiły się wspaniałe gazetki oraz dekoracje okien i drzwi, które zostały ocenione przez przedstawicieli SU.

W kategorii klas 0 - III wygrała klasa 0, II miejsce zajęła klasa III, III miejsce klasa II.

W kategorii klas IV - VIII i III gimnazjum zwyciężyła klasa Vb, II miejsce zajęła klasa VIII, III miejsce klasa  VIIa. Nagrodzone klasy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami dziękuje za zaangażowanie w wykonanie gazetek wszystkim uczniom i nauczycielom.

Galeria

Wyniki Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II

"Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka,
niszcząc jego wolność, depcząc jedo godność i hołdując egoizmowi"
                                                                (Homilia, Sopot 5.06. 1999r.)

Znamy już wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II, w której brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum naszej szkoły. Dyplom laureata zdobyła Karolina Czarnowska ucz. kl. VIb przgotowująca się do konkursu pod opieka p. I. Gosk. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszyscy biorący udział w znacznym stopniu pogłębili swoją wiedzą o Naszym Ukochanym Patronie - św. Janie Pawle II. Jego myśli i słowa są nam bardzo bliskie.
                                                                                                                                      "Nie bójmy się żyć dla miłości" - Jan Paweł II
                                                                                                                                                                                           

Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

„Jest zatem konieczne, aby wartości, które człowiek wybiera i do których dąży swoim życiem,
były prawdziwe, ponieważ tylko dzięki prawdziwym wartościom
może stawać się lepszym, rozwijając w pełni swoją naturę”.                                   (Encyklika „Fides et Ratio”)

W dniu 26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się „Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II”. Wzięło w niej udział 18 uczniów w dwóch grupach wiekowych: kl. IV – VI Szkoły Podstawowej – 8 osób oraz kl. VII Szkoły Podstawowej i kl. II – III Gimnazjum – 10 osób. Organizatorem akcji była firma Olimpus. Celem jej było usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy o Papieżu, a dla nas także o Patronie Szkoły. Przygotowaniem uczniów do udziału oraz organizacją Olimpiady w szkole zajęły się Panie: I. Gosk oraz K. Pelc. Wyniki konkursu poznamy w maju. Galeria zdjęć

KANGUR MATEMATYCZNY 2018

W czwartek 15 marca 2018r.uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej już edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY”.  Kangur cieszy się  ogromną popularnością i uznawany jest za bardzo dobrą formę popularyzacji matematyki. Do tegorocznej edycji przystąpiło 27 uczniów, którzy rozwiązywali test w czterech kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet i Junior.

Wszystkim uczestnikom życzymy samych sukcesów.

"Moja mała Ojczyzna" konkurs plastyczny

POLSKA TO TAKA KRAINA , KTÓRA SIĘ W SERCU ZACZYNA... 

W lutym 2018 r., uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Moja mała Ojczyzna”, zorganizowanym przez p. B. Dąbrowską. Konkurs miał na celu przedstawienie miejscowości, w której mieszkają uczniowie, jako  swojej małej ojczyzny oraz rozwijanie patriotyzmu lokalnego. W konkursie wzięło udział 15 uczniów.

I miejsce zajęli: Piotr Maliszewski kl.II i Paulina Maliszewska kl.I,

II miejsce: Martyna Śliwowska kl.II.,

III miejsce :Mateusz Nartowicz kl.II, Bartosz Suchocki kl.I.

Wyróżnienie otrzymali: Ewa Żmijewska kl.III, Gabriela Grabowska kl.II.

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy i  gratulujemy! Wszystkie prace zdobią gazetkę szkolną.

Galeria zdjęć

 

Konkurs plastyczny "Drzewo w jesiennej szacie"

Uczennica klasy VII Dorota Klimaszewska otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym "Drzewo w jesiennej szacie". Dorota wykonała swoją pracę na zajęciach rewalidacyjnych pod opieką p. Renaty Konopka. Gratulujemy wyróżnienia i nagrody!

Galeria zdjęć

Ozdoby choinkowe klasy 2

Przedświąteczny czas zawsze obfituje w  wiele przygotowań. Również uczniowie klasy II spędzili go pracowicie na plastycznych zajęciach dodatkowych, przygotowując szereg ozdób świątecznych. Prace pięknie ozdobiły klasę, szkolną gazetkę, choinkę. Uczniowie wykonali również bombki i kartki świąteczne swoim rodzicom.

Galeria zdjęć

Konkurs z języka angielskiego Christmas Pictionary

W grudniu uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie z języka angielskiego "Christmas Pictionary". Świąteczne książeczki, plakaty i słowniki tworzą piękną wystawę na parterze naszej szkoły. Dzieci odkrywają bożonarodzeniowe zwyczaje brytyjskich dzieci i porównują ich tradycje ze swoimi. W konkursie I miejsce zajęła Dominika Zajkowska z kl. III, drugie miejsce przypadło Mateuszowi Nartowiczowi, a III miejsce zajął Damian Wądołowski z kl. III. Gratulujemy i dziękujemy za współpracę i pomoc Rodzicom dzieci!

Czytaj więcej: Konkurs z języka angielskiego Christmas Pictionary

Galeria kartek świątecznych

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do obejrzenia galerii przepięknych kartek świątecznych w wykonaniu uczniów z klas 6a i 6b. Wszystkie kartki zawierają życzenia w języku niemieckim. Niecodzienna prezentacja jest do obejrzenia na żywo w naszej szkole na korytarzu na pierwszym piętrze. Wesołych Świąt oraz bogatego Mikołaja życzą uczniowie klas szóstych.

Frohe Weihnachten!!! 

Do galerii kartek świątecznych