Gratulujemy!!!

Dnia 23 X 2019 roku odbyły się mistrzostwa powiatu białostockiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.          I m-ce zajął Maciej Bielawski, VI m-ce  - Olaf Zajkowski  zaś na miejscu XVI  uplasowała się Oliwia Borowa. Uczniowie awansowali do półfinału mistrzostw województwa podlaskiego.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Konkurs "Komiks inspirowany lekturą - z postaciami literackimi przez epoki"

Nasi uczniowie zostali wyróżnieni w konkursie "Komiks inspirowany lekturą - z postaciami literackimi przez epoki" Edycja 1. Antyk  -  zorganizowanym przez Centrum Edukacji Nauczycieli w  Białymstoku. Pierwsze miejsce oraz nagrodę specjalną  autora - P. Tomasza Samojlika wśród uczniów  klas VII-  VIII i gimnazjum otrzymała Oliwia Kossakowska - ucz.kl. VIIa . W kategorii  klas młodszych  nasi uczniowie z kl. IV również zdobyli wysokie miejsca: Kuba Mieczkowski - I miejsce oraz Dominika Zajkowska - III miejsce. Gratulujemy naszym Zwycięzcom.

Galeria zdjęć

Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II - 2019

Pojęcie "Ojczyzna" rozwija się w bezpośredniej 
bliskości pojęcia "rodzina".  -   św. Jan Paweł II

Dnia 25 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Janie Pawle II. Dwudziestu pięciu uczestników pisało test w dwóch kategoriach wiekowych. Celem konkursu było poszerzenie wiedzy o Naszym Patronie. Jego słowa, myśli, przesłania są nam bardzo bliskie. Konkurs przeprowadziły Panie: I. Gosk i K. Pelc.

"Polska woła dzisiaj nade wszystko o ludzi sumienia. Być człowiekiem sumienia, to znaczy przede wszystkim, w każdej sytuacji swojego sumienia słuchać" - św. Jan Paweł II.    Galeria zdjęć

Kangur Matematyczny 2019

W czwartek 21 marca 2019r. uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie "KANGUR MATEMATYCZNY”.  Kangur cieszy się  ogromną popularnością i uznawany jest za bardzo dobrą formę popularyzacji matematyki. Bierze w nim udział około 30 państw. Główną umiejętnością badaną podczas tego konkursu jest myślenie logiczne, a nie czysta wiedza i znajomość wzorów. Do tegorocznej edycji przystąpiło 23 uczniów, którzy rozwiązywali test w czterech kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet i Junior.

Wszystkim uczestnikom życzymy samych sukcesów.

Konkurs "Bożonarodzeniowa gazetka"

Święta Bożego Narodzenia to nie tylko okazja do składania życzeń, ale też do wyjątkowego  przystrajania klas i wykonania pięknych gazetek. Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą gazetkę bożonarodzeniową. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. W salach pojawiły się oryginalne gazetki  oraz dekoracje okien i drzwi, które zostały ocenione przez przedstawicieli SU.

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej: Konkurs "Bożonarodzeniowa gazetka"

Konkurs na najpiękniejszą gazetkę

W związku z obchodami setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs na najpiękniejszą gazetkę. Wzięły w nim udział wszystkie klasy. W salach pojawiły się wspaniałe gazetki oraz dekoracje okien i drzwi, które zostały ocenione przez przedstawicieli SU.

W kategorii klas 0 - III wygrała klasa 0, II miejsce zajęła klasa III, III miejsce klasa II.

W kategorii klas IV - VIII i III gimnazjum zwyciężyła klasa Vb, II miejsce zajęła klasa VIII, III miejsce klasa  VIIa. Nagrodzone klasy otrzymają pamiątkowe dyplomy.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami dziękuje za zaangażowanie w wykonanie gazetek wszystkim uczniom i nauczycielom.

Galeria

Wyniki Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II

"Człowiek nigdy nie zazna szczęścia kosztem drugiego człowieka,
niszcząc jego wolność, depcząc jedo godność i hołdując egoizmowi"
                                                                (Homilia, Sopot 5.06. 1999r.)

Znamy już wyniki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Janie Pawle II, w której brali udział uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum naszej szkoły. Dyplom laureata zdobyła Karolina Czarnowska ucz. kl. VIb przgotowująca się do konkursu pod opieka p. I. Gosk. Pozostali uczniowie otrzymali dyplomy uznania. Wszyscy biorący udział w znacznym stopniu pogłębili swoją wiedzą o Naszym Ukochanym Patronie - św. Janie Pawle II. Jego myśli i słowa są nam bardzo bliskie.
                                                                                                                                      "Nie bójmy się żyć dla miłości" - Jan Paweł II
                                                                                                                                                                                           

Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

„Jest zatem konieczne, aby wartości, które człowiek wybiera i do których dąży swoim życiem,
były prawdziwe, ponieważ tylko dzięki prawdziwym wartościom
może stawać się lepszym, rozwijając w pełni swoją naturę”.                                   (Encyklika „Fides et Ratio”)

W dniu 26 marca 2018r. w naszej szkole odbyła się „Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II”. Wzięło w niej udział 18 uczniów w dwóch grupach wiekowych: kl. IV – VI Szkoły Podstawowej – 8 osób oraz kl. VII Szkoły Podstawowej i kl. II – III Gimnazjum – 10 osób. Organizatorem akcji była firma Olimpus. Celem jej było usystematyzowanie i pogłębienie wiedzy o Papieżu, a dla nas także o Patronie Szkoły. Przygotowaniem uczniów do udziału oraz organizacją Olimpiady w szkole zajęły się Panie: I. Gosk oraz K. Pelc. Wyniki konkursu poznamy w maju. Galeria zdjęć

KANGUR MATEMATYCZNY 2018

W czwartek 15 marca 2018r.uczniowie naszej szkoły wzięli udział w kolejnej już edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY”.  Kangur cieszy się  ogromną popularnością i uznawany jest za bardzo dobrą formę popularyzacji matematyki. Do tegorocznej edycji przystąpiło 27 uczniów, którzy rozwiązywali test w czterech kategoriach: Maluch, Beniamin, Kadet i Junior.

Wszystkim uczestnikom życzymy samych sukcesów.

"Moja mała Ojczyzna" konkurs plastyczny

POLSKA TO TAKA KRAINA , KTÓRA SIĘ W SERCU ZACZYNA... 

W lutym 2018 r., uczniowie klas I-III wzięli udział w konkursie plastycznym pt. „Moja mała Ojczyzna”, zorganizowanym przez p. B. Dąbrowską. Konkurs miał na celu przedstawienie miejscowości, w której mieszkają uczniowie, jako  swojej małej ojczyzny oraz rozwijanie patriotyzmu lokalnego. W konkursie wzięło udział 15 uczniów.

I miejsce zajęli: Piotr Maliszewski kl.II i Paulina Maliszewska kl.I,

II miejsce: Martyna Śliwowska kl.II.,

III miejsce :Mateusz Nartowicz kl.II, Bartosz Suchocki kl.I.

Wyróżnienie otrzymali: Ewa Żmijewska kl.III, Gabriela Grabowska kl.II.

Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy. Zwycięzcom i pozostałym uczestnikom serdecznie dziękujemy i  gratulujemy! Wszystkie prace zdobią gazetkę szkolną.

Galeria zdjęć