Konkurs plastyczny "Drzewo w jesiennej szacie"

Uczennica klasy VII Dorota Klimaszewska otrzymała wyróżnienie w powiatowym konkursie plastycznym "Drzewo w jesiennej szacie". Dorota wykonała swoją pracę na zajęciach rewalidacyjnych pod opieką p. Renaty Konopka. Gratulujemy wyróżnienia i nagrody!

Galeria zdjęć

Ozdoby choinkowe klasy 2

Przedświąteczny czas zawsze obfituje w  wiele przygotowań. Również uczniowie klasy II spędzili go pracowicie na plastycznych zajęciach dodatkowych, przygotowując szereg ozdób świątecznych. Prace pięknie ozdobiły klasę, szkolną gazetkę, choinkę. Uczniowie wykonali również bombki i kartki świąteczne swoim rodzicom.

Galeria zdjęć

Konkurs z języka angielskiego Christmas Pictionary

W grudniu uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie z języka angielskiego "Christmas Pictionary". Świąteczne książeczki, plakaty i słowniki tworzą piękną wystawę na parterze naszej szkoły. Dzieci odkrywają bożonarodzeniowe zwyczaje brytyjskich dzieci i porównują ich tradycje ze swoimi. W konkursie I miejsce zajęła Dominika Zajkowska z kl. III, drugie miejsce przypadło Mateuszowi Nartowiczowi, a III miejsce zajął Damian Wądołowski z kl. III. Gratulujemy i dziękujemy za współpracę i pomoc Rodzicom dzieci!

Czytaj więcej: Konkurs z języka angielskiego Christmas Pictionary

Galeria kartek świątecznych

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia zapraszamy do obejrzenia galerii przepięknych kartek świątecznych w wykonaniu uczniów z klas 6a i 6b. Wszystkie kartki zawierają życzenia w języku niemieckim. Niecodzienna prezentacja jest do obejrzenia na żywo w naszej szkole na korytarzu na pierwszym piętrze. Wesołych Świąt oraz bogatego Mikołaja życzą uczniowie klas szóstych.

Frohe Weihnachten!!! 

Do galerii kartek świątecznych

Szkolne wierszowanie

30 listopada w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski „Szkolne Wierszowanie”. Konkurs przeznaczony był dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat. Uczestnicy mogli popisać się wspaniałą pamięcią, umiejętnościami teatralnymi oraz ciekawymi strojami. Nie mogło zabraknąć wierszy najwybitniejszych poetów dziecięcych: Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Usłyszeliśmy  „Okulary”, „Samochwałę”, czy „Abecadło”. Dzieci niemal bezbłędnie wyrecytowały teksty, dbając o takie istotne szczegóły jak intonacja, ruch sceniczny a nawet rekwizyty. Jury miało niełatwy orzech do zgryzienia. Gdy komisja konkursowa udała się na naradę widownia oraz uczestnicy konkursu mieli okazję do posłuchania wierszy autorów dziecięcych w wykonaniu swoich wychowawczyń.

Czytaj więcej: Szkolne wierszowanie

W gospodarstwie rolnym można pracować bezpiecznie

W dniu 16 października miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy zorganizowanego przez KRUS od hasłem  "W gospodarstwie rolnym można pracować bezpiecznie". Wyniki przedstawiają się nastepująco: miejsce I - Klaudia Wądołowska kl. III Gimnazjum, miejsce II - Emilia Ciborowska i Damian Dobkowski kl. III Gimnazjum oraz Julia Rafałowicz kl. II Gimnazjum. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy!  Podczas uroczystości wręczenia nagród odbył się również pokaz udzielania Pierwszej Pomocy. Galeria zdjęć

Olimpiada Wiedzy o Janie Pawle II

"Przybywam z dalekiego kraju"- św. Jan Paweł II

W dniu 31 marca 2017r. odbył się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II - Olimpus na etapie podstawowym i gimnazjalnym. Wzięło w nim udział 19 uczniów, w tym osiem sób z klasy piątej i jedna - z szóstej Szkoły Podstawowej oraz dziesięcioro uczniów Gimnazjum. Każdy z uczestników musiał rozwiązać test skaładający się z 30 pytań. Wyniki poznamy w drugiej połowie maja. 

Organizatorem konkusu była Firma Olimpus - Organizator Olimpiad Ogólnopolskich. Przygotowaniem ucziów do konkursu oraz jego przeprowadzeniem w szkole zajęły się Panie: I. Gosk oraz  K. Pelc. Galeria zdjęć

Konkurs "Zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie"

Dnia 23 listopada 2016 r. odbył się konkurs „Zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie”. Uczniowie uczestniczyli w wykładzie z prezentacją, w czasie którego inspektor z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Białymstoku szczegółowo omówił najczęstsze przyczyny wypadków podczas pracy w rolnictwie. Do konkursu przystąpiło 63 gimnazjalistów. Najszerszą wiedzę zaprezentowali: I miejsce - Weronika Konopka (kl. III),  II miejsce - Michał Waraksa (kl. III),  III  miejsce - Natalia Kobylińska (kl. II),  IV miejsce - Damian Dobkowki (kl. II),  V miejsce - Klaudia Cimoch kl. III. Zwycięzcy otrzymali jako nagrody wspaniałe plecaki szkolne i gromkie brawa od kolegów.  Galeria zdjęć                                               

Konkurs "Malowane pieśniami patriotycznymi"

Uczennice klasy Va: Joanna Żmijewska i Wiktoria Kapica wzięły udział w konkursie powiatowym „Malowane pieśniami patriotycznymi” zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe w Białymstoku i Książnicę Podlaską im. Ł. Górnickiego w Białymstoku przy współpracy bibliotek publicznych powiatu białostockiego.  Joanna Żmijewska otrzymała wyróżnienie oraz nagrody rzeczowe za pracę plastyczną, która została zamieszczona w publikacji ,,Śpiewnik Pieśni Patriotycznych" i na wystawie w Supraślu

Galeria zdjęć

„Posypały się listeczki dookoła, to już jesień te listeczki wiatrem woła”

28 października dzieci z oddziału przedszkolnego – kl. „0” zaprosiły swoich rodziców oraz młodszych i starszych kolegów na przedstawienie pt. „Jesień w lesie, sadzie i ogrodzie”. Wiersze o tematyce jesiennej przeplatane były piosenkami. Oczarowani rodzice z dumą podziwiali swoje pociechy, które wykazały się nie lada talentem aktorskim. Przedstawienie miało też przesłanie prozdrowotne, ponieważ wiersze i piosenki zawierały wskazówki , jak właściwie się odżywiać. Cały występ nagrodzony był gromkimi brawami publiczności. Nad całością czuwały: Barbara Dąbrowska, Joanna Szmurło, Izabela Małyszko-Lachow. 

Galeria zdjęć