Konkurs poezji Juliana Tuwima

Konkurs poezji Juliana Tuwima

7 listopada 2013 r. w ramach obchodów Roku Juliana Tuwima w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski poezji tego znakomitego twórcy. Konkurs przebiegał w dwóch etapach. Podczas wcześniejszych eliminacji wyłoniono 12 recytatorów finalistów, wśród których znalazł się tylko jeden uczeń i to przed nim stanęło nie lada wyzwanie - pokonanie w rywalizacji 11 dziewczyn.

Po znakomitych interpretacjach wierszy uczestnicy, już bez tremy, ale z wypiekami na twarzach, oczekiwali na końcowy werdykt. Po obradach jury, w składzie: p. A. Laszczkowska, p. E. Lewczuk i p. M. Piotrowska, ogłosiło wyniki. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy dyplom i nagrodę książkową. Oto wyniki:

Szkoła podstawowa

I miejsce – Natalia Kobylińska – kl. V

II miejsce – Alicja Kulesza – kl. V

III miejsce – Aleksandra Konopka – kl. V

IV miejsce – Sylwia Drągowska – kl. IV

Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Wądołowska i Kacper Ostapowicz, uczniowie klasy V.

Gimnazjum

I miejsce – Kamila Dębek – II gimnazjum

II miejsce – Agnieszka Łaska – II gimnazjum

III miejsce – Joanna Zajkowska – II gimnazjum

Wyróżnienia: Katarzyna Targońska, Ewa Maliszewska i Karolina Zaleska, uczennice klasy II gimnazjum. 

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.