Zakładka do książki

Uczniowie z klas I-III wzięli udział w konkursie „Zakładka do książki”.

Na jednej stronie okładki ilustrację do ulubionej książki umieszczali uczniowie; na drugiej rodzice.

Zakładki wykonali:

• Karol Zajkowski uczeń kl. II i mama Mariola,
  • Paulina Maleszewska uczennica kl. III i mama Aneta
  • Marta Sakowska uczeń kl. III oraz mam Urszula i tata Janusz
  • Zuzanna Czarnowska uczeń kl. III i mama Beata
  • Mateusz Maliszewski uczeń kl. III i mama Magdalena
  •  Oliwier Dąbrowski-Gutowski   uczeń kl. III i  mama Maryla
  • Bartosz Suchocki  uczeń kl. III i mama Agnieszka

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, które przeczytają ze swoimi rodzicami.

Nagrody sponsorowała Biblioteka Publiczna w Zawadach.

Poniżej prezentowane są zakładki dzieci i rodziców oraz  zdjęcia uczestników konkursu.GRATULACJE!

Wszystko o psach

Czy pies może być przyjacielem człowieka? Na to pytanie kolegom i koleżankom z klasy II odpowiedziała Amelia Roszkowska. Uczennica przygotowała prezentację o psach. Dzieci poznały rasy psów, dowiedziały się wiele o psach ratownikach, miały okazję rozwiązać quiz. Gościem specjalnym na zajęciach była suczka Amelii - Pusia. Dziewczynka opowiedziała, jak dba o swego pupila, co daje mu jeść, jak często chodzi do weterynarza. Dzieci dowiedziały się, że suczkę należy strzyc i kąpać. Wizyta Pusi przyniosła dzieciom wiele radości. Mogły ją pogłaskać i nawet przytulić. Zajęcia odbyły się w ramach godziny "Klubu dziennikarskiego". Przygotowała je Amelia wraz z p. Renatą Konopka.

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

Uczniowie klas I-VI wzięli udział w akcji "Jesienne liście" zorganizowanej w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Zadaniem uczniów było zebranie wśród rozrzuconych kolorowych liści minimum trzech z nazwą "książka" w różnych językach. Na tablicy ogłoszeń umieszczona została lista z wyrazem "książka" w najpopularniejszych językach. Posłużyła ona uczniom do sprawdzenia, w jakim języku były nazwy umieszczone na listkach. Uczniowie bardzo szybko uprzątnęli kolorowe liście i przynieśli je do biblioteki. W nagrodę otrzymywali coś słodkiego.

Jesienne inspiracje

Uczniowie klasy O zaczęli zabawę z jesienią poprzez różnego rodzaju zabawy, doświadczenia, naukę. Dowiedziały się, skąd się bierze deszcz i wykonywały różne eksperymenty z wodą. Wykonywały szereg prac plastycznych inspirowanych zabawami i spacerami na świeżym powietrzu. Wykonywały zdrowe posiłki z darów jesieni.

Zajęcia "Klubu dziennikarskiego" - Moje hobby

Czy masz jakieś zainteresowania? Może kolekcjonujesz znaczki albo zbierasz modele samochodów? Jeśli nie, to może swoją pasją zarazi Cię Dawid Dąbrowski z klasy II. W ramach zajęć "Klubu dziennikarskiego" Dawid przygotował prezentację o swojej pasji. Jest nią piłka nożna. Chłopiec przyniósł do szkoły swoją ulubioną piłkę, zdobyty medal i rękawice piłkarskie. O swoim hobby opowiedział klasie prezentując wykonany wraz z rodziną Lapbook. Wyjaśnił swoim kolegom i koleżankom z klasy, czym jest sparing czy hat -trick, przygotował też ciekawy quiz. Opowiedział o reprezentacji Polski w piłce nożnej i budowie Stadionu Narodowego. Klasa słuchała Dawida z wielkim zainteresowaniem, a koledzy zadawali pytania dotyczące treningów, na które uczęszcza Dawid. Już wkrótce kolejny uczeń klasy II przedstawi Wam swoją pasję!