Teatrzyk kukiełkowy przedstawia...

Klasy IVa i IVb uczestniczyły w międzyklasowym projekcie „Teatrzyk kukiełkowy przedstawia…”. Do prac nad realizacją projektu zgłosili się uczniowie, którzy chcieli wykazać się swoim talentem animatorskim. Na warsztat  wzięli balladę Adama Mickiewicza „Pani Twardowska”. Stworzyli różnorodne kukiełki, odpowiednią scenografię i po próbach wystąpili przed publicznością. Uczniowie klasy IVb zaprezentowali swoje przedstawienia przed uczniami klasy 0, piątej i siódmej. Widzowie nagrodzili występy młodych animatorów gromkimi brawami.  

Galeria zdjęć

Z wizytą na Olimpie

W zakończyły się zmagania uczniów klasy V z mitologią grecką. Po zapoznaniu się z wieloma mitami greckimi uczniowie uczestniczyli w realizacji zadań projektowych  „Z wizytą na Olimpie”. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do realizacji zadań. Pierwszym z nich było przebranie się za wybraną postać mitologiczną i przygotowanie informacji na jej temat. Następnie uczniowie uczestniczyli w konkursie wiedzy o mitach  „Jeden z dwunastu”. Do finału dotarli: Wiktor Zalewski, Damian Konopka i Karolina Dąbrowska. Zwyciężył Wiktor Zalewski. Gratulujemy!

Galeria zdjęć

Warsztaty "ABC depresji"

W dniach 07.12, 13.12.2017 r. w Szkole Podstawowej w Zawadach odbyły się warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas VII SP, II-III gimnazjum oraz nauczyciele i wychowawcy. Tematem warsztatów było przybliżenie zagadnień dotyczących smutku i depresji wśród młodzieży. Warsztaty realizowane były w ramach projektu wspierania szkół i placówek oświatowych w zakresie interwencji  kryzysowych.

Warsztaty prowadziła pani Dyrektor Małgorzata Romatowska oraz pedagog Joanna Szmurło.

Lekcje z projektem "Chłopcy z Placu Broni"

Uczniowie klasy V realizowali na lekcjach języka polskiego zadania projektu edukacyjnego związanego z lekturą ”Chłopcy z Placu Broni”. Głównym celem projektu było kształtowanie nawyku obcowania z literaturą, a poza tym rozwijanie zainteresowań czytelniczych, doskonalenie umiejętności korzystania z różnego typu słowników, gromadzenie i selekcja materiału oraz współpraca w grupie. Zakończeniem działań projektowych uczniów było zaprezentowanie przed kolegami swojej pracy przez  grupy: reporterów, sprawozdawców, trupę teatralną, zespół zwiadowców i zespół doradców. 

Galeria zdjęć

II Festiwal Projektów

W dniu 24 czerwca 2015 roku w Gimnazjum w Zawadach odbył się II Festiwal Projektów Gimnazjalnych,  podczas którego 3 grupy uczniów przedstawiły efekty swojej pracy.  

W bieżącym roku realizowane były następujące projekty edukacyjne: "Tajemnicza ludolfina-liczba pi", "Dbamy o zdrowie" i "Gra terenowa". Opiekunami grup byli: p. Agnieszka Szymańska, p. Mariusz Kruszewski oraz p. Paweł Grabowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z festiwalu.https://goo.gl/photos/xMryW6oG75b3fTnU7