Warsztaty "Sklejka poetycka"

23-IV- 2018 odbyły się warsztaty z młodzieżą klas VI, pt.: „Sklejka poetycka” . Jest to siedmiomiesięczny projekt realizowany w 6 miejscowościach powiatu białostockiego w: Czarnej Białostockiej, Juchnowcu Kościelnym, Łapach, Poświętnem, Supraślu, Wasilkowie. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Marcin Koziński( historyk, kustosz, stypendysta MKiDzN, animator kultury), który zaprosił do współpracy Książnicę Podlaską – Bibliotekę Powiatu Białostockiego. Ta z kolei wytypowała do projektu biblioteki gminne z w/w gmin.

Głównym punktem działań była zabawa młodzieży polegająca na układaniu wierszy z wylosowanych słów i budowanie kolaży pozyskanych z przygotowanych  periodyków.  Efekt pracy 70 uczniów można obejrzeć do 5.XII.2017 w Galerii Parter Książnicy Podlaskiej w Białymstoku w postaci ekspozycji czasowej oraz  zapoznać się z wydaną publikacją (która została przekazana każdemu uczestnikowi oraz bibliotece publicznej biorącej udział w projekcje). Podsumowanie  przedsięwzięcia nastąpiło w Książnicy Podlaskiej im. Ł.Górnickiego z udziałem ponad 70 osób. Po spotkaniu chętni mieli okazję zapoznać się z historią i działaniami tej ponad 100 letniej  instytucji - gospodarza imprezy bibliotecznej.

Galeria zdjęć