Projekt edukacyjny "W świecie Narnii"

Lekturowe pudełka
Zgodnie z myślą Konfucjusza :
„ Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem”
uczniowie klasy Vb realizowali działania projektu lekcyjnego, związanego z omówieniem lektury „Opowieści z Narnii”. W pierwszym etapie realizacji projektu samodzielnie przygotowali pudełka. Już na etapie czytania książki zastanawiali się, jakie przedmioty kojarzą się im z treścią utworu. Zadaniem podczas prezentacji prac było omówienie zawartości pudełka i uzasadnienie wybranych przedmiotów. Drugim etapem było przygotowanie gry planszowej na podstawie lektury. Sprawdzianem dla twórców gier były oceny kolegów, którzy wyrażali opinię o każdej propozycji. Wybrano najciekawsze prace. Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i pomysłowością. Brawo!

Galeria zdjęć