"Ocalić od zapomnienia" - projekt edukacyjny kl. VIII

Celem ogólnym projektu edukacyjnego w klasie VIII było propagowanie wiedzy o regionie, uwrażliwienie na bogactwo wartości, tradycję i kulturę najbliższego otoczenia. Jednym z celów szczegółowych było  wykształcenie potrzeby rozwijania i pogłębiania wiedzy o dziejach regionu - „Małej ojczyzny”. Uczniowie podzieleni na grupy przygotowali materiały na następujące tematy: Życie zatrzymane na fotografii, Moja mała ojczyzna i  Pamięć o wojennej przeszłości.

Uczniowie oparli swoje działania o własne fotografie, materiały udostępnione ze zbiorów prywatnych i bibliotecznych oraz o opowieści dziadków i babć, których wojna szczególnie doświadczyła. Efektem pracy nad projektem były prezentacje multimedialne, plakaty i albumy. Prace zostały wyeksponowane na szkolnym korytarzu.

Galeria zdjęć