Święto Pluszowego Misia

W piątek w klasie 0 obchodziliśmy Dzień Pluszowego Misia- przyjaciela wszystkich dzieci. W klasie 0 Dzień Pluszowego Misia był okazją do misiowych tańców i zabaw, słuchania piosenek o misiach, także tych z popularnych bajek. Dzieci stworzyły misiowe opaski oraz piękne portrety misia. Na koniec każdy mógł spróbować misiowego tortu. Kolejny taki dzień już za rok.

Andrzejki 2018 kl. O - III

Dnia 29 listopada klasy O-III, bawiły się na wspólnie zorganizowanych Andrzejkach. Dzieci miały przygotowane różne stroje. Wspólne tańce przeplatane były wróżbami i zabawami andrzejkowymi, a w klasach czekał słodki poczęstunek. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Na spektaklu "Zebranie"

Dnia 19 listopada 2018 r. młodzież klasy VI, VII, VIII i gimnazjum uczestniczyła w wycieczce szkolnej do Białegostoku na interaktywny spektakl „Zebranie”,  przygotowany przez aktorów Polskiego Teatru Dramatycznego. Spektakl opowiadał o braku tolerancji, ksenofobii i kłamstwie. Widzowie mogli sami zadecydować, kto kłamie?, dlaczego kłamie?, czy wszyscy kłamią?

Opiekunami na wycieczce były: p. M. Piotrowska, p. E. Lewczuk, p. I. Gosk.

Wizyta policjanta

Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i w domu. Pan policjant, w formie praktycznej, przypomniał podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Następnie wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia. Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom  również to, w  jaki sposób należy się zachowywać podczas ataku psa. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek zaproszonego gościa.

"Jesienny teatrzyk" klasy 0

Z jesienią wiąże się bogata tematyka z zakresu warzyw i owoców, sposobów przygotowania zwierząt do zimy oraz uwrażliwienie na piękno złotej polskiej jesieni. Mali artyści z klasy 0 zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie i muzyczne przed starszymi kolegami i rodzicami w "Jesiennym Teatrzyku". Przedstawienie przeplatane było wesołymi piosenkami o tematyce jesiennej, nie zabrakło też tańca z miotłami, który poderwał publiczność z miejsc. Na zakończenie pani Dyrektor podziękowała artystom za piękny występ, a społeczność uczniowska nagrodziła dzieci gromkimi brawami.