Zwiedzamy Lubelszczyznę

W dniach 15-16.10.2019 r. uczniowie klas IV- VIII uczestniczyli w dwudniowej wycieczce na Lubelszczyznę. W programie wycieczki znalazły się takie miejscowości jak: Kozłówka, Lublin, Kazimierz Dolny, Dęblin i Grabarka.

Czytaj więcej: Zwiedzamy Lubelszczyznę

Z wizytą u strażaków

Dnia 25 września uczniowie z oddziałów przedszkolnych 5 i 6-latki uczestniczyły w wyprawie do Straży Pożarnej w Zawadach. Dzieci dowiedziały się o trudnej pracy strażaka oraz poznały wyposażenie wozu bojowego. Mogły przymierzyć kaski i sprawdzić długość węży. Na koniec każdy z uczestników miał możliwość  wejścia  do wozu strażackiego. Bardzo usatysfakcjonowani i pełni podziwu dla naszych dzielnych strażaków, wróciliśmy do przedszkola.

Serdeczne podziękowania dla pana Marka Mężyńskiego naczelnika OSP w Zawadach.

Noc w szkole

Czy to możliwe, żeby uczniowie tak ochoczo pędzili do szkoły? W dodatku na 17 godzin, z planami na kolejny raz? Wydaje się to nie do pomyślenia? A jednak to się działo naprawdę. Spędzenie w niej całej nocy pokazało szkołę z innej perspektywy, nie tylko jako budynku, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami. Ale także miejsca, gdzie można coś zorganizować, dobrze się bawić i miło spędzić czas przy okazji poznając się nawzajem i integrując.

Czytaj więcej: Noc w szkole

Święto Pieczonego Ziemniaka 2019

W dniu 26. 09. 2019 r. odbyło się w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Wzięły w nim udział klasy I-IV. Uczniowie przygotowali plakaty wesołego ziemniaka, które ozdobiły salę gimnastyczną. Został wybrany Ziemniaczany Król - największy ziemniak imprezy. Jego właścicielka to Agata Jurska z klasy I. Dzieci przyniosły też ziemniaki o nietypowych kształtach. Wyglądały one jak zwierzęta, stworki z bajek i pojazdy kosmiczne. Najwięcej emocji przysporzyły zawody sportowe, takie jak: skoki w workach, sadzenie i zbieranie ziemniaków oraz wyścig ziemniaczanych potraw. Impreza zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Na stole pojawiły się pyszne placki ziemniaczane, babka ziemniaczana, kluski oraz ulubione frytki. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy! Było pysznie!

Organizatorkami Święta Pieczonego Ziemniaka były p. Renata Konopka i p. Emilia Chowańska.

Egzamin na kartę rowerową 2019

Czternastu uczniów z klasy IV opanowało wiadomości teoretyczne oraz wykazało się dobrą znajomością znaków i przepisów ruchu drogowego. W dniu 13 czerwca 2019 r. dwunastu uczniów na miasteczku ruchu drogowego pozytywnie zaliczyło egzamin na kartę rowerową pod czujnym okiem p. Agnieszki Tołczyk, która przygotowała ich pod kątem treści teoretycznych i przeprowadziła egzamin praktyczny. Zaś dwóch uczniów zaliczyło egzamin praktyczny dopiero w dniu 18 czerwca 2019 r. ze względu na wiek. Zadowolenia i radości było co nie miara. Stres, jaki towarzyszył na egzaminie, szybko znikł, gdyż wszyscy uczniowie zaliczyli go pozytywnie. Gratulujemy wszystkim zdobycia pierwszych uprawnień do kierowania pojazdem jednośladowym po drogach publicznych.