"Podróż za jeden uśmiech" - Lubelszczyzna

W dniach 18 i 19 października klasa 8 szkoły podstawowej i klasa 3 gimnazjum wyjechały na dwudniową wycieczkę na Lubelszczyznę. Niezwykle ciekawy i bogaty w przeróżne atrakcje program obejmował najbardziej znane miejsca tego pięknego regionu naszego kraju.

Dzień I: Niecierpliwi, uśmiechnięci i gotowi na przygodę wyruszyliśmy autokarem spod naszej szkoły. Przed południem dotarliśmy do pierwszego punktu naszej wyprawy, czyli Kozłówki.

Czytaj więcej: "Podróż za jeden uśmiech" - Lubelszczyzna

Dywizjon 303. Historia prawdziwa

3 października 2018 roku klasy 3 gimnazjum i 8 szkoły podstawowej udały się do kina do Białegostoku, aby obejrzeć film „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Film inspirowany jest książką Arkadego Fiedlera o tym samym tytule i przypomina o bohaterskich wyczynach polskich lotników podczas Bitwy o Anglię. Dziękujemy Pani Agnieszce Szymańskiej, Panu Dariuszowi Dąbrowskiemu oraz Pani Joannie Szmurło za lekcję historii poza murami szkoły i za opiekę podczas wyjazdu. Czekamy na następne:)  Galeria zdjęć

Wycieczka do Jumper Parku

Koniec roku tuż, tuż, a uczniowie naszej szkoły nie próżnują. Dzieci z klas 0, I i II odwiedziły Jumper Park, park trampolin w Białymstoku. Sprawność fizyczna to podstawa, a energię można spożytkować w bardzo korzystny dla zdrowia sposób. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym ponownie odwiedzimy to miejsce. Do zobaczenia!

Dzień Języków Obcych 2018

W ostatnim tygodniu roku szkolnego, dnia 20 czerwca już po raz kolejny obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Łączy on elementy nauki i zabawy oraz stanowi niezwykłą motywację do działania zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. W tym szczególnym dniu chcieliśmy podkreślić znaczenie języków obcych we współczesnym świecie. Uczennice z klas IV a, VI a, VII  oraz II gimnazjum w niezwykle nastrojowy sposób wykonały piosenki w językach angielskim i niemieckim. Do tego ich młodsi koledzy zatańczyli tańca angielskiego, a uczniowie z kl. V „Bugi Ługi” śpiewając po rosyjsku.  Wszystkie dzieci mogły uczestniczyć w ciekawych konkursach i quizach. Młodsi uczniowie chętnie rysowali i  kolorowali do dyktanda rysunkowego. Szczególną popularnością cieszyło się karaoke po angielsku i wspólne tańce do znanych i lubianych utworów.

Festyn z Mlekosiem

Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy na FESTYNIE Z MLEKOSIEM w Jeżewie Starym. Impreza zorganizowana przez Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka dostarczyła naszym uczniom niezapomnianych wrażeń. Organizatorzy przygotowali dla dzieci mnóstwo atrakcji, m.in. dmuchane zamki, trampoliny, byk - rodeo, dojenie krowy, kolorowanie, malowanie twarzy, budowanie z klocków, wycieczka do laboratorium oceny mleka, konkurs picia mleka, rywalizacje sportowe, wyścigi w workach itp.                      Zapraszamy do galerii zdjęć