Egzamin na kartę rowerową 2019

Czternastu uczniów z klasy IV opanowało wiadomości teoretyczne oraz wykazało się dobrą znajomością znaków i przepisów ruchu drogowego. W dniu 13 czerwca 2019 r. dwunastu uczniów na miasteczku ruchu drogowego pozytywnie zaliczyło egzamin na kartę rowerową pod czujnym okiem p. Agnieszki Tołczyk, która przygotowała ich pod kątem treści teoretycznych i przeprowadziła egzamin praktyczny. Zaś dwóch uczniów zaliczyło egzamin praktyczny dopiero w dniu 18 czerwca 2019 r. ze względu na wiek. Zadowolenia i radości było co nie miara. Stres, jaki towarzyszył na egzaminie, szybko znikł, gdyż wszyscy uczniowie zaliczyli go pozytywnie. Gratulujemy wszystkim zdobycia pierwszych uprawnień do kierowania pojazdem jednośladowym po drogach publicznych.

Wycieczka do Łodzi

W dniach 23-24 maja 2019r. uczniowie kl. III Gimnazjum oraz klas: VIII, VII a, VII b Szkoły Podstawowej wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Łodzi. Pierwszym odwiedzonym miejscem była Telewizja TVP Łódź, tam uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca dziennikarzy, aktorów, reżyserów i techników oraz jak przygotowywane są programy i seriale. Następnie wszyscy udali się do największego w Polsce Centrum Techniki EC1, usytuowanego w budynku byłej elektrowni. Tam obejrzeli dawne urządzenia i instalacje połączone z nowoczesnymi formami prezentacji. Zwieńczeniem wizyty w EC1 był seans w najnowocześniejszym planetarium w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj więcej: Wycieczka do Łodzi

Dyskoteka karnawałowa

Dyskoteka karnawałowa.

W Tłusty Czwartek uczniowie klas 0- III bawili się wspólnie na dyskotece karnawałowej. Uczniowie również i tym razem przygotowali przepiękne stroje, w których reprezentowali się uroczo. Tańce przeplatane były przeróżnymi zabawami. W czasie przerwy każdy uczestnik musiał oczywiście zjeść pączka.

Pierwszy Dzień Wiosny 2019

Wiosnę w tym roku przywitaliśmy zabawą. Były wiosenne kanapki, plakaty Pani Wiosny, rewia mody wiosennej, pokaz talentów. Młodsi uczniowie tradycyjnie pożegnali zimę i spalili marzannę. Starsi nagrali na sali "Mannequin challenge", na którym udali, że są manekinami i zastygli w bezruchu, podczas gdy w tle grała muzyka. (FILMIK) Świętowaliśmy również Dzień Liczby Pi. Ogłoszono także wyniki konkursu fotograficznego „Uroki zimy”. (ZDJĘCIA)

Dyskoteka karnawałowa

Dyskoteka karnawałowa.