Lodowisko

Dnia 9.02.2016 r. uczniowie klas VI, VII szkoły podstawowej oraz II i III gimnazjum mieli okazję doskonalić umiejętność jazdy na  łyżwach na lodowisku w Białymstoku. Niektórzy mieli  łyżwy pierwszy raz na nogach, nie było się więc bez upadków, ale z uśmiechem na twarzy. Wielu kolegów służyło swoim ramieniem w wędrówce po lodowisku. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwali nauczyciele: p. Agnieszka Tołczyk, p. Grażyna Zajkowska i  p. Krzysztof Kardasz. Wszyscy świetnie się bawili i co najważniejsze bezpiecznie i cali wrócili do domu.  Jednogłośnie też wyrazili chęć ponownego  wyjazdu   na lodowisko. Wyjazd zorganizowała p. Grażyna Zajkowska. Galeria Zdjęć

Kolędowanie klasy IVb

My jesteśmy kolędnicy

Przybywamy wprost z ulicy,

aby złożyć Wam życzenia  z Nowym Rokiem do spełnienia.

                                                      Składamy Wam wszystkim serdeczne życzenia ,

                                                     O czym marzycie, by się spełniło.

                                                     I zdrowie , żeby było.

                                                     Dużo dobra i życzliwości.

                                                     I serce pełne miłości.

                                                    Niechaj w zgodzie żyje rodzina.

                                                    Niech błogosławi  Wam Boża Dziecina

                                                    NA TEN NOWY ROK  ! .

Czytaj więcej: Kolędowanie klasy IVb

Czas kolędowania

Okres Bożego Narodzenia to czas kolędowania. Starą tradycję kolędowania z gwiazdą przypomnieli w tym roku uczniowie klasy III. Dzieci, wspólnie z wychowawczynią p. Renatą Konopka, przygotowały gwiazdę dla kolędników i bogaty repertuar kolęd i pastorałek. Na tę okazję uczniowie wcielili w różne postacie. Byli aniołowie, pasterze, Maryja i Józef, Trzej Królowie, gwiazdki i diabełek. Kolędowanie z gwiazdą odbyło się w szkole podczas przerw. Uczniowie odwiedzili też Bank Spółdzielczy, Bibliotekię Gminną, Przedszkole i Urząd Gminy. Zostali bogato obdarowani cukierkami. Za kolędę dziękujemy! Szczęścia, zdrowia winszujemy na ten Nowy Rok!

Galeria zdjęć

Spotkanie kolędowe

"Wśród nocnej ciszy głos się rozchodzi....",  słowa tej i innych pięknych kolęd rozbrzmiały na spotkaniu kolędowym rodziców i uczniów klasy III. Wspólne śpiewanie odbyło się 9.01.2018r. Rodzice chętnie wzięli udział w tym wydarzeniu i  razem ze swoimi dziećmi wesoło ogłaszali narodzenie małego Jezusa. Słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców umilił wspólnie spędzony czas. Spotkanie zorganizowała wychowawczyni klasy III p. Renata Konopka.

Galeria zdjęć

Wyjazd do Teatru Dramatycznego w Białymstoku

14 grudnia 2017 roku klasy II gimnazjum oraz VII szkoły podstawowej wybrały się do Białegostoku do Teatru Dramatycznego na spektakl pt. „Balladyna”. Sztuka nieprzypadkowa, ponieważ obie klasy niebawem zaczynają omawiać tragedię Juliusza Słowackiego. Przedstawienie miało nowoczesny charakter, pełen różnorodnych nowatorskich rozwiązań, takich jak: taniec, muzyka oraz elementy audiowizualne. Z pewnością była to pożyteczna powtórka przed analizą dzieła na języku polskim. Dziękujemy Panu Dariuszowi Dąbrowskiemu za zorganizowanie wycieczki oraz Pani Elżbiecie Lewczuk za opiekę podczas wyjazdu. 

Galeria zdjęć