Dzień Marchewki

Dzieci z Punktu Przedszkolnego w Zawadach w minioną środę  obchodziły Dzień Marchewki. Celem zajęć było zwrócenie uwagi na walory odżywcze i smakowe warzyw, a zwłaszcza marchewki oraz kształtowanie nawyku spożywania warzyw w różnej postaci. 
Tego dnia w przedszkolu dominował kolor zielony i pomarańczowy. Przedszkolaków przywitała „Marchewka Marysia”, która zaprosiła dzieci do wspólnych tańców i zabawy. 
Przy piosence „Urodziny Marchewki” najmłodsi rozwijali swoje talenty taneczne oraz muzyczne. Po tańcach i zabawach dzieci dokończyły  zielone czapeczki, które pięknie pasowały do pomarańczowych ubrań przedszkolaków. Nie byłoby Dnia Marchewki bez degustacji soku z marchwi, pysznego marchewkowego ciasta i chrupania surowej marchewki. Chociaż sok marchewkowy nie wszystkim przypadł do gustu, surowa marchewka smakowała niemal każdemu.
Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej przedszkolnej uroczystości. Galeria zdjęć