Wycieczka do Łodzi

W dniach 23-24 maja 2019r. uczniowie kl. III Gimnazjum oraz klas: VIII, VII a, VII b Szkoły Podstawowej wzięli udział w dwudniowej wycieczce do Łodzi. Pierwszym odwiedzonym miejscem była Telewizja TVP Łódź, tam uczniowie dowiedzieli się jak wygląda praca dziennikarzy, aktorów, reżyserów i techników oraz jak przygotowywane są programy i seriale. Następnie wszyscy udali się do największego w Polsce Centrum Techniki EC1, usytuowanego w budynku byłej elektrowni. Tam obejrzeli dawne urządzenia i instalacje połączone z nowoczesnymi formami prezentacji. Zwieńczeniem wizyty w EC1 był seans w najnowocześniejszym planetarium w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. 
Po wizycie w Centrum Techniki na uczniów czekała niespodzianka – WF na trampolinach pod okiem trenerów. Rankiem dnia następnego wszyscy udali się do Zoo Safari w miejscowości Boryszew. Tam pod opieką pracownika Safari można było stanąć twarzą w twarz z dzikimi zwierzętami z całego świata. Po powrocie do Łodzi z kolei uczniowie pod okiem licencjonowanego przewodnika zwiedzili Muzeum Pałac Herbsta oraz inne ciekawe zabytki miasta, zapoznali się z historią manufaktury. Ostatnim punktem programu był spacer ulicą Piotrkowską. Opiekunami na wycieczce byli: p. J. Szmurło, p. Agnieszka Szymańska oraz p. D. Dąbrowski. Podczas wyjazdu uczniom towarzyszył Pan Wójt Gminy Zawady - Krzysztof Wądołowski. GALERIA ZDJĘĆ