Święto Pieczonego Ziemniaka 2019

W dniu 26. 09. 2019 r. odbyło się w naszej szkole Święto Pieczonego Ziemniaka. Wzięły w nim udział klasy I-IV. Uczniowie przygotowali plakaty wesołego ziemniaka, które ozdobiły salę gimnastyczną. Został wybrany Ziemniaczany Król - największy ziemniak imprezy. Jego właścicielka to Agata Jurska z klasy I. Dzieci przyniosły też ziemniaki o nietypowych kształtach. Wyglądały one jak zwierzęta, stworki z bajek i pojazdy kosmiczne. Najwięcej emocji przysporzyły zawody sportowe, takie jak: skoki w workach, sadzenie i zbieranie ziemniaków oraz wyścig ziemniaczanych potraw. Impreza zakończyła się wspólnym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Na stole pojawiły się pyszne placki ziemniaczane, babka ziemniaczana, kluski oraz ulubione frytki. Wszystkim rodzicom bardzo dziękujemy! Było pysznie!

Organizatorkami Święta Pieczonego Ziemniaka były p. Renata Konopka i p. Emilia Chowańska. 

Galeria zdjęć